پیام فرستادن
اخبار
خونه > اخبار > اخبار شرکت در مورد تفاوت بین برش فوق صوتی و برش لیزر چیست؟
مناسبت ها
با ما تماس بگیرید
86-571-63481280
اکنون تماس بگیرید

تفاوت بین برش فوق صوتی و برش لیزر چیست؟

2024-01-26

آخرین اخبار شرکت در مورد تفاوت بین برش فوق صوتی و برش لیزر چیست؟

تفاوت بین برش فوق صوتی و برش لیزر چیست؟

 

در حال حاضر در صنعت برش، برش لیزر و برش فوق صوتی روش های برش نسبتا پیشرفته و با تکنولوژی بالا هستند. درست مانند برش لیزر و برش آب،تفاوت هاي بزرگي در اصول وجود داره، هزینه ها، روش های برش و برنامه های کاربردی. بنابراین امروز ما در مورد تفاوت بین برش لیزر و فوق صوت صحبت خواهد کرد.
اصول متفاوت هستند
(1) اصل برش لیزر
اصل برش لیزر: برش لیزر از یک پرتو لیزر با چگالی قدرت بالا برای تشعشع قطعه مورد کار استفاده می کند، باعث می شود که مواد تشعشع شده به سرعت ذوب شوند، تبخیر شوند،از نقطه روشن شدن خارج یا به نقطه روشن شدن برسددر عین حال، مواد ذوب شده توسط یک جریان هوا با سرعت بالا با شعاع تک محوری منفجر می شوند و در نتیجه به برش قطعه کار می رسند. برش لیزر یکی از روش های برش حرارتی است.
(2) اصل برش فوق صوتی
وقتی از تکنولوژی فوق صوت برای برش استفاده می شود، the back-and-forth vibration generated by the ultrasonic vibrator installed behind the spindle is transmitted to the outer circumferential part of the grinding wheel blade through the spindle and the base of the grinding wheel bladeاز طریق این روش تبدیل ارتعاش، جهت ارتعاش ایده آل مورد نیاز برای پردازش ماوراء الصوت می تواند به دست آید.
انرژی ارتعاش مکانیکی تولید شده توسط ژنراتور فوق صوتی بیش از 20000 ارتعاش تیغه در ثانیه است که به صورت محلی مواد برش داده شده را گرم و ذوب می کند.باعث می شود زنجیره های مولکولی به سرعت از هم جدا شوند تا هدف برش مواد به دست آید.بنابراین، برش فوق صوتی نیازی به تیغه ای بسیار تیز یا فشار زیادی ندارد و باعث پاره شدن یا آسیب رساندن به مواد مورد برش نمی شود.به دلیل ارتعاش فوق صوتی تیغه برش، اصطکاک کوچک است، با کاهش مواد آسان نیست که به تیغه چسبید. به ویژه برای مواد چسبناک و لاستیکی که یخ می زنند، مانند مواد غذایی، لاستیک و غیره، موثر است.یا جایی که اضافه کردن فشار برای کاهش اشیاء ناراحت کننده است.

ویژگی های مختلف
(1) ویژگی های برش لیزر
به عنوان یک روش پردازش جدید، پردازش لیزر به تدریج به طور گسترده ای در صنایع چرم، نساجی و پوشاک به دلیل مزایای پردازش دقیق، پردازش سریع،کار سادهدر مقایسه با روش های برش سنتی، ماشین های برش لیزر نه تنها در قیمت و مصرف پایین تر هستند.و از آنجا که پردازش لیزر هیچ فشار مکانیکی بر روی قطعه کار قرار نمی دهد، اثر، دقت و سرعت برش محصولات برش بسیار خوب است. همچنین دارای مزایای عملیات ایمن و نگهداری ساده و سایر ویژگی ها است. می تواند به طور مداوم برای 24 ساعت کار کند.لبه های پارچه های بدون گرد و غبار که توسط دستگاه لیزر برش داده می شوند زرد نمی شوند، و به طور خودکار بدون لبه های شل بسته می شوند. آنها تغییر شکل نمی دهند یا سخت نمی شوند و ابعاد ثابت و دقیق دارند. آنها می توانند هر شکل پیچیده ای را برش دهند.آنها بسیار کارآمد و مقرون به صرفه هستند. گرافیک های طراحی شده توسط کامپیوتر می توانند دنده را از هر شکل و اندازه ای برش دهند. سرعت توسعه سریع: با توجه به ترکیب لیزر و فناوری کامپیوتر،کاربران می توانند خروجی حکاکی لیزر را تا زمانی که آنها در کامپیوتر طراحی می کنند و می توانند حکاکی را در هر زمان تغییر دهند.آنها می توانند همزمان محصولات را طراحی و تولید کنند.
(2) ویژگی های برش فوق صوتی
برش اولتراسونیک دارای مزایای برش صاف و قابل اعتماد، برش دقیق لبه، بدون تغییر شکل، بدون انحراف لبه، پف، رشته و چین و چروک است."ماشین برش لیزر" اجتناب ناپذیر دارای نقص هایی مانند لبه های برش خشن استبا این حال، اتوماسیون ماشین های برش فوق صوتی در حال حاضر دشوارتر از ماشین های برش لیزر است.بنابراین بهره وری برش لیزر در حال حاضر بالاتر از برش فوق صوت است.

کاربرد های مختلف
حوزه های کاربرد برش لیزر

آخرین اخبار شرکت تفاوت بین برش فوق صوتی و برش لیزر چیست؟  0
ماشین آلات ابزار، ماشین آلات مهندسی، تولید سوئیچ های الکتریکی، تولید آسانسورها، ماشین آلات دانه، ماشین آلات نساجی، تولید موتورسیکلت، ماشین آلات کشاورزی و جنگلیماشین آلات مواد غذاییخودروهای ویژه، تولید ماشین آلات نفتی، تجهیزات حفاظت از محیط زیست، تولید لوازم خانگیفولاد سیلیکونی موتور بزرگ و سایر ماشین آلات تولید صنعت پردازش.
زمینه های کاربرد فوق صوتی

آخرین اخبار شرکت تفاوت بین برش فوق صوتی و برش لیزر چیست؟  1
یکی دیگر از مزایای بزرگ برش فوق صوتی این است که آن را به یک اثر فیوژن در محل برش در هنگام برش است.ناحیه برش به طور کامل کنار بسته شده است تا از بافت مواد برش شده جلوگیری شود (مانند فلش مواد نساجی)استفاده از ماشین های برش فوق صوتی نیز می تواند گسترش یابد، مانند حفاری حفره ها، شانه زدن، خراش رنگ، حکاکی، برش و غیره.
1برش درب پلاستیکی و ترموپلاستیک و برش در.
2برای برش پارچه های بدون بافت یا بافت شده، برش پارچه، برش دنده لباس، برش پارچه. لبه ها در هنگام برش مهر و موم می شوند.
3رزین مصنوعی، برش لاستیک، لاستیک خام، برش لاستیک نرم.
4برش نوار و انواع مختلف فیلم.
5برش کاغذ، برش صنعت چاپ، صفحه مدار چاپی، علامت تجاری
6غذاها و گیاهان مانند گوشت یخ زده، آب نبات، شکلات را برش دهید.
7برای PVC، لاستیک، چرم، پلاستیک، کارتون، آکریلیک، پلی پروپیلن و غیره
8برش پارچه لباس
9برش مواد بسته بندی
10پرده ها و پارچه های سیاه شده را برش دهید
11برش در صنعت خودرو

درخواست خود را مستقیماً برای ما ارسال کنید

سیاست حفظ حریم خصوصی چین کیفیت خوب ابزار جوش التراسونیک تامین کننده. حق چاپ © 2020-2024 ultrasonicweldingtool.com . تمامی حقوق محفوظ است.