پیام فرستادن
اخبار
خونه > اخبار > اخبار شرکت در مورد آیا درمان تأثیر اولتراسونیک را می فهمید؟
مناسبت ها
با ما تماس بگیرید
86-571-63481280
اکنون تماس بگیرید

آیا درمان تأثیر اولتراسونیک را می فهمید؟

2020-01-17

آخرین اخبار شرکت در مورد آیا درمان تأثیر اولتراسونیک را می فهمید؟

تو متوجه شدي کهدرمان ضربه فوق صوتی?

 

ضربه مکانیکی با فرکانس بالا(HFMI) ، همچنین به عنواندرمان ضربه فوق صوتی(UIT) ، یک درمان ضربه جوش با فرکانس بالا است که برای بهبود مقاومت خستگی سازه های جوش طراحی شده است. در اکثر کاربردهای صنعتی این فرآیند همچنین به عنوان ultrasonic peening (UP) شناخته می شود..

این یک درمان مکانیکی سرد است که شامل ضربه زدن انگشت جوش با سوزن برای ایجاد بزرگ شدن شعاع آن و وارد کردن فشارهای فشرده باقی مانده است.

shot

 

 

 

به طور کلی، سیستم پایه UP نشان داده شده می تواند برای درمان انگشتان جوش یا جوش ها و سطوح بزرگتر در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

 

 

 

پرنده های آزاد حرکت

تجهیزات UP بر مبنای راه حل های فنی شناخته شده از دهه 40 قرن گذشته برای استفاده از سر کار با ضربات آزادانه حرکت می کند.تعدادی از ابزارهای مختلف بر اساس استفاده از ضربات آزادانه متحرک برای درمان ضربه مواد و عناصر جوشیده شده با استفاده از تجهیزات پنوماتیک و فوق صوتی توسعه یافته استدرمان ضربه موثرتر زمانی فراهم می شود که ضربه ها به نوک محرک متصل نیستند اما می توانند آزادانه بین محرک و مواد تحت درمان حرکت کنند.ابزار برای برخورد با مواد و عناصر جوش داده شده با ضربه های آزادانه متحرک که در یک حامل نصب شده اند نشان داده شده است.در مورد به اصطلاح عنصر های متوسطه برای برخورد با مواد، فقط یک نیروی 30 تا 50 N برای درمان مواد مورد نیاز است.

Sectional view through tools with freely movable strikers for surface impact treatment

منظره قطعی از طریق ابزارها با ضربه های آزادانه برای درمان ضربه سطح.

 

اونمجموعه ای استاندارد از سرهای کاری قابل تعویض آسان با ضربه های آزادانه برای کاربردهای مختلف UP را نشان می دهد.

 

Figure 3 A set of interchangeable working heads for UP

مجموعه ای از سرهای کار قابل تعویض برای UP

 

در طول درمان با سونوگرافی، ضربه دهنده در شکاف کوچک بین انتهای انتقال دهنده سونوگرافی و نمونه درمان شده نوسان می کند و بر ناحیه درمان شده تاثیر می گذارد.این نوع از حرکات فرکانس بالا/تأثير در ترکیب با نوسانات فرکانس بالا که در مواد تحت درمان ایجاد می شود به طور معمول تحت عنوان ضربه فوق صوت است.

 

 

تکنولوژی و تجهیزاتچشیدن با سونوگراف

این دستگاه در فرکانس بالایی نوسان می کند که معمولاً ۲۰ تا ۳۰ کیلو هرتز است. این دستگاه می تواند بر اساس فناوری پیزو الکتریکی یا مغناطیسی باشد.هر تکنولوژی مورد استفاده باشد، انتهای خروجی ترانسدوسر نوسان خواهد کرد، به طور معمول با دامنه 20 40 mm. در طول نوسانات،نوک ترانسدوسر در مراحل مختلف چرخه نوسان به ضربه وارد خواهد شد. ضربه ها به نوبه خود بر روی سطح درمان شده تاثیر می گذارند. اثر اثر به تغییر پلاستیکی لایه های سطحی مواد منجر می شود. این اثرات،صدها تا هزاران بار در ثانیه تکرار می شود، در ترکیب با نوسانات فرکانس بالا که در مواد تحت درمان ایجاد می شود، منجر به تعدادی از اثرات مفید UP می شود.

UP یک روش موثر برای کاهش تنش های باقیمانده کشش مضر و معرفی تنش های باقیمانده فشرده سازی مفید در لایه های سطحی قطعات و عناصر جوش خورده است.

در بهبود خستگی، اثر مفید عمدتاً با وارد کردن فشارهای باقیمانده فشرده سازی در لایه های سطحی فلزات و آلیاژها به دست می آید.کاهش غلظت تنش در مناطق جوشکاری و افزایش خواص مکانیکی لایه سطحی مواد.

 

کاربردهای صنعتی UP

UP می تواند به طور موثر برای بهبود طول عمر خستگی در طول تولید، بازسازی و تعمیر عناصر و سازه های جوش خورده مورد استفاده قرار گیرد.تکنولوژی و تجهیزات UP با موفقیت در پروژه های مختلف صنعتی برای بازسازی و تعمیر جوش قطعات و عناصر جوش استفاده شدحوزه ها/صنعت هایی که در آن UP با موفقیت اعمال شده است عبارتند از: پل های راه آهن و بزرگراه، تجهیزات ساختمانی، کشتی سازی، معادن، خودرو و فضا.

درخواست خود را مستقیماً برای ما ارسال کنید

سیاست حفظ حریم خصوصی چین کیفیت خوب ابزار جوش التراسونیک تامین کننده. حق چاپ © 2020-2024 ultrasonicweldingtool.com . تمامی حقوق محفوظ است.